OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Nie ma JA nie ma problemu


Anam Thubten


Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 27,00 zł

Cena promocyjna: 11,00 zł

LUB


Krótki opis

Nie znajdziecie tutaj skomplikowanych, ezoterycznych instrukcji ani opowieści o cudach dokonywanych przez buddyjskich mistyków. Dowiecie się natomiast, czym jest przebudzenie, rozumiane w najprostszy buddyjski sposób, jaka jest najszybsza ścieżka do stanu Buddy i co zrobić, by podążając tą ścieżką, nie wpaść w liczne duchowe pułapki.

Anam Thubten - Nie ma JA nie ma problemu

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Anam Thubten - Nie ma JA nie ma problemu
  • Anam Thubten - Nie ma JA nie ma problemu
  • Anam Thubten - Nie ma JA nie ma problemu

Szczegóły

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Patronat medialny
Portal Buddyjski "CyberSangha"
Buddyjski Serwis Informacyjny "Buddyzm Media"

Zapis wykładów Anama Thubtena, udzielonych w czasie spotkań z uczniami w Berkeley i Point Richmond. Nie znajdziecie w niej skomplikowanych, ezoterycznych instrukcji ani opowieści o cudach dokonywanych przez buddyjskich mistyków. Dowiecie się natomiast, czym jest przebudzenie, rozumiane w najprostszy buddyjski sposób, jaka jest najszybsza ścieżka do stanu Buddy i co zrobić, by podążając tą ścieżką, nie wpaść w liczne duchowe pułapki.

Anam Thubten urodził się w Golok, we wschodnim Tybecie i w bardzo młodym wieku podjął buddyjski trening w tradycji Njingma. Od 1990 r. naucza w USA i Europie, i jest duchowym doradcą Dharmata Foundation. Przemawia do nas klarownym, obrazowym i niepozbawionym humoru językiem. Dzieli się z nami opowieścią o swojej duchowej podróży, oświetlając naszą ścieżkę głęboką wiedzą i wglądem w ludzką naturę.

Cytaty z książki:

W buddyjskiej terminologii prawdę nazywa się „pustką”, ponieważ prawda jest pustką wszelkich iluzji. Nie pomylcie pustki z nihilistyczną nicością. Pustka jest źródłem wszystkich rzeczy. Pustka jest nieskończoną przestrzenią miłości i współczucia. Pustka jest boskim ogniem, który spala wszystkie koncepcje; jest świętą wodą, która zmywa wszelkie nieszczęście. Jednak z punktu widzenia ego pustka zdaje się być mrokiem nieznanego, czymś co zagraża samym podstawom bytu. Ale jeśli zupełnie porzucimy swój opór, odkryjemy, że pustka, albo prawda, jest naszym najlepszym przyjacielem.
***
Nie będziemy kochani przez wszystkich, dlatego że jesteśmy na ścieżce duchowej. Nasze relacje ze światem będą dokładnie takie same jak przedtem. Nikt nie powie: „O, jesteś na ścieżce duchowej. Teraz będę dla ciebie znacznie milszy. Będę ci przysyłał kwiaty. I wszędzie namaluję ci tęcze. Stworzę ci królewską drogę, gdziekolwiek nie pójdziesz”. Wprost przeciwnie. Czasami wydaje się, że świat stawia nam jeszcze większe wyzwania, kiedy jesteśmy na ścieżce, ponieważ duchowa ścieżka nas przebudza. Wymaga od nas, byśmy pozbyli się wszystkiego, co zainwestowaliśmy w iluzję.


Zobacz fragment książki »


Informacje dodatkowe

Tytuł Nie ma JA nie ma problemu
Podtytuł
Autor Anam Thubten
ISBN 9788393457526
Wydawca Advaita Press
Tłumaczenie Dariusz Adamowski
Format A5
Stron 112
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 24-10-2013


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.