OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Traditional Mantras and Chants

Traditional Mantras and Chants


Beru Khyentse Rinpoche


Dostępność: Brak w magazynie

Cena: 33,00 zł


Krótki opis

Na nagraniu Beru Khjentse Rinpocze wykonuje praktyki Phoła i Samowyzwolenie w Pierwotnym Stanie - Sto łagodnych i gniewnych bóstw. Rinpocze wyraził zgodę na powielenie i sprzedaż płyty, a pozyskane środki są przeznaczone na pokrycie kosztów wizyty Beru Khjentse Rinpocze w Polsce.

Beru Khyentse Rinpoche - Traditional Mantras and Chants

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Beru Khyentse Rinpoche - Traditional Mantras and Chants
  • Beru Khyentse Rinpoche - Traditional Mantras and Chants
  • Beru Khjentse Rinpocze - CD
  • Khyentse Lineage - Linia tulku Khjentse

Szczegóły

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Na nagraniu Beru Khjentse Rinpocze wykonuje praktyki Phoła i Samowyzwolenie w Pierwotnym Stanie - Sto łagodnych i gniewnych bóstw. Rinpocze wyraził zgodę na powielenie i sprzedaż płyty, a pozyskane środki są przeznaczone na pokrycie kosztów wizyty Beru Khjentse Rinpocze w Polsce.

============

Linia tulku Khjentse

Dziamjang Khjentse Łangpo (1820-1892) był jednym z największych mistrzów buddyzmu tybetańskiego, joginem, uczonym i wizjonerem. Choć formalnie związany był ze szkołą Sakja, posiadł rozległą wiedzę wszystkich buddyjskich ścieżek praktykowanych w żywy i pełen mocy sposób w Tybecie. Wspólnie z Czokgjurem Lingpą (szkoła Njingma) i Dziamgonem Kongtrulem (szkoła Kagju) zainicjowali ruch Rime, któremu przyświecała wolna od uprzedzeń idea szacunku dla innych szkół. Celem ruchu było zachowanie buddyjskich nauk ze wszystkich linii przekazu dla późniejszych pokoleń (niektórym liniom jak np. Szangpa Kagju groził wówczas zanik), a także przybliżenie do siebie praktykujących z różnych szkół i krzewienie nauk Wielkiej Doskonałości (dzogczen) oraz Wielkiej Pieczęci (mahamudra).

Dziamjang Khjentse Łangpo jest również jednym z pięciu Wielkich Tertonów, odkrywców term - "nauk-skarbów", które Guru Rinpocze wraz ze swoją partnerką tantryczną Jeszie Tsogjal ukrył dla przyszłych pokoleń, a odnaleźć je potrafili tylko najbardziej urzeczywistnieni mistrzowie wywodzący się z grona bezpośrednich uczniów Guru Rinpocze. Dziamjang Khjentse Łangpo uznawany jest za wcielenie króla Trisonga Detsena, który zaprosił do Tybetu Guru Rinpocze i został jednym z jego najbliższych uczniów.

Po śmierci Wielkiego Khjentse rozpoznano wiele jego emanacji, które pojawiły się w różnych szkołach np. w szkole Njingma Dilgo Khjentse (emanacja umysłu) czy w szkole Sakja Dzongsar Khjentse (emanacja aktywności). Emanacją mowy był Beru Khjentse (1896-1945) syn króla Beru Gönpo Düdula w Kham we Wschodnim Tybecie. Tulku został rozpoznany przez Dziamgona Kongtrula Lodro Taje i intronizowany w klasztorze Palpung należącym do szkoły Karma Kagju, a po zakończeniu formalnej edukacji zaczął sam udzielać nauk. Jego uczniowie pochodzili ze wszystkich czterech szkół buddyzmu tybetańskiego. W ramach szkoły Karma Kagju, w której Beru Khjentse został jednym z najważniejszych dzierżawców Dharmy, jego uczniami byli m.in.: XV Karmapa Khacziab Dordże (Karmapa był jednocześnie guru dla Beru Khjentse), XVI Karmapa Rangdziung Rigpe Dordże, Pało Rinpocze, Kalu Rinpocze, Khandro Ordzien Tsomo (żona XV Karmapy).

Dwa lata po śmierci I Beru Khjentse, urodził się w Centralnym Tybecie chłopiec, który będąc już młodym mnichem, został w roku 1955 rozpoznany jako tulku Beru Khjentse i intronizowany przez XVI Karmapę. Siedzibą młodego Rinpocze został klasztor Nangczen. W wieku 13 lat poprowadził swoich mnichów i uczniów na uchodźstwo do Indii, gdzie w Mainpat założył klasztor i ośrodek odosobnieniowy.

Beru Khyentse Rinpoche ukończył formalną edukację pod kierunkiem wielu mistrzów z różnych szkół buddyzmu tybetańskiego, byli to m.in.: Dzongsar Khenpo Czime Rinpocze, Kjabdzie Kalu Rinpocze, XVI Karmapa Rigpe Dordże, Sakja Trizin Rinpocze oraz Dilgo Khjentse Rinpocze. Po zakończeniu tradycyjnego czteroletniego odosobnienia, Rinpoche założył klasztory w Bodhgaja (Indie) oraz w Kathmandu (Nepal), a także odnowił swoją siedzibę Nangczen w Tybecie, gdzie poza klasztorem męskim, powstał również klasztor żeński oraz szkoła i ośrodek odosobnieniowy. Rinpoche odbudował też klasztor szkoły Sakja, Njenthang Taszigang, znajdujący się w pobliżu jego miejsca narodzin. Ponadto jest fundatorem Tharjay Charitable Foundation, organizacji która wspiera budowę mostów, szkół i ośrodków zdrowia we Wschodnim Tybecie.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat Beru Khyentse Rinpoche wiele podróżował udzielając nauk i inicjacji na całym świecie, chociaż szczególnie znany jest w Azji Południowo-Wschodniej i na Antypodach. Odwiedził takie kraje, jak m.in.: Australia, Nowa Zelandia, Malezja, Singapur, Tajlandia, Indonezja, Hongkong, Filipiny, Tajwan, Chiny, Bhutan, Indie, Nepal oraz wiele krajów w Europie i w obu Amerykach.


Informacje dodatkowe

Tytuł Beru Khyentse Rinpoche
Podtytuł Traditional Mantras and Chants
Autor Beru Khyentse Rinpoche
Data wydania 21-06-2016
Oprawa 2-panelowy digipack
Wydawca Fundacja Rime


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.