OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Jantra-joga

Tybetańska joga ruchu


Czogjal Namkhai Norbu


Dostępność: Brak w magazynie

Cena: 65,00 zł


Krótki opis

Jantra Zjednoczenia Słońca i Księżyca została przekazana ustnie w ósmym wieku w Tybecie przez wielkiego mistrza Padmasambhawę tybetańskiemu tłumaczowi i mistrzowi dzogczen Wairoczanie. Jest to bodaj najstarszy ze wszystkich systemów jantry, obejmujący liczne pozycje, z których wiele znaleźć można w klasycznej tradycji jogi.

Jantra-joga. Tybetańska joga ruchu

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Jantra-joga. Tybetańska joga ruchu
  • Jantra-joga. Tybetańska joga ruchu

SzczegółyPromocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Jantra Joga jest buddyjskim odpowiednikiem hatha jogi z tradycji hinduskiej: to system praktyk zawierających ruchy ciała, ćwiczenia oddechowe i wizualizacje. Początkowo była przekazywana przez mahasiddhów Indii i Oddijany, obecnie można ją znaleźć we wszystkich szkołach buddyzmu tybetańskiego, w których praktykowana jest wraz z anuttaratantrami. Znana jest również pod tybetańską nazwą trulkhor, której sanskryckim odpowiednikiem jest jantra.

Jantra Zjednoczenia Słońca i Księżyca (’Phrul ’khor nyi zla kha sbyor) została przekazana ustnie w ósmym wieku w Tybecie przez wielkiego mistrza Padmasambhawę tybetańskiemu tłumaczowi i mistrzowi dzogczen Wairoczanie. Jest to bodaj najstarszy ze wszystkich systemów jantry, obejmujący liczne pozycje, z których wiele znaleźć można w klasycznej tradycji jogi. Czögjal Namkhai Norbu, jeden z największych żyjących mistrzów dzogczen i tantry, zaczął przekazywać tą głęboką jogę w latach siedemdziesiątych i w tym czasie napisał zawarty w niniejszym tomie komentarz oparty na ustnych wyjaśnieniach tybetańskich joginów i siddhów z dwunastego wieku. Nadzwyczajne wyjaśnienia zawarte w niniejszym tekście przyniosą pożytek wszystkim praktykującym na Zachodzie.Informacje dodatkowe

Tytuł Jantra-joga
Podtytuł Tybetańska joga ruchu
Autor Czogjal Namkhai Norbu
ISBN 978-83-61740-32-2
Wydawca Wydawnictwo VIMALA
Tłumaczenie n
Format 140x205 mm
Stron 414
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 24-09-2015


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.