OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Mądrość Mistrzów

Wybór nauk mistrzów buddyzmu tybetańskiego


red. Reginald A. Ray


Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 28,00 zł

Cena promocyjna: 18,00 zł

LUB


Krótki opis

Oto poręczny zbiór inspirujących cytatów autorstwa cenionych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego należących do wszystkich głównych linii przekazu Dharmy, począwszy od wielkich mistrzów z przeszłości, aż po czasy współczesne. Wypowiedzi mistrzów poruszają takie kwestie, jak: kultywowanie współczucia, wyzwolenie się z egoizmu, uczenie się bycia przytomnym i obecnym w codziennym życiu, rozwijanie czystej percepcji i rozpoznawanie naszej prawdziwej doskonałej natury.

Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Mądrość Mistrzów - red. Reginald A. Ray

Szczegóły

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówieniaŚwiat przypomina tęczę: jest żywy i kolorowy,
wolny od jakiegokolwiek trwałego istnienia.

- Dilgo Khjentse Rinpocze


Oto poręczny zbiór inspirujących cytatów autorstwa cenionych nauczycieli buddyzmu tybetańskiego należących do wszystkich głównych linii przekazu Dharmy, począwszy od wielkich mistrzów z przeszłości, aż po czasy współczesne. Wypowiedzi mistrzów poruszają takie kwestie, jak: kultywowanie współczucia, wyzwolenie się z egoizmu, uczenie się bycia przytomnym i obecnym w codziennym życiu, rozwijanie czystej percepcji i rozpoznawanie naszej prawdziwej doskonałej natury. Wszystkie cytaty dotyczą fundamentalnej kwestii poruszanej w każdej ze szkół buddyzmu tybetańskiego: w jaki sposób buddyjskie metody i nauki mogą poprowadzić nas od obecnego stanu pomieszania i bezmyślnej beztroski do stanu świadomości, który jest nieograniczony, wolny i oparty na miłości do innych.

Zbiór ten został podzielony na siedem rozdziałów, które odzwierciedlają strukturę nauk buddyzmu tybetańskiego. Pierwszy przybliża nam okoliczności ludzkiej egzystencji naznaczonej cierpieniem, uwarunkowanej przez prawo karmy, a jednak – jeśli ją zrozumiemy w prawidłowy sposób – pełnej możliwości zmian. Rozdział drugi traktuje o duchowej ścieżce, jej naturze, cechach i właściwościach. Trzeci rozdział przedstawia pogląd bogatego przekazu obejmującego praktykę medytacyjną, która jest centralną metodologią buddyzmu tybetańskiego. Nauki o współczuciu, które naturalnie wypływa z praktyki medytacyjnej, zawarte są w rozdziale czwartym. Rozdziały piąty i szósty poruszają kwestie pustości i natury buddy, podczas gdy w ostatnim rozdziale mowa jest o duchowym urzeczywistnieniu.

Cytowani w książce nauczyciele:
Czagdud Tulku Rinpocze, Czieki Njima Rinpocze, Czogjal Namkhai Norbu, Czogjam Trungpa Rinpocze, Dilgo Khjentse Rinpocze, Dzigar Kongtrul Rinpocze, Dzogczen Ponlop Rinpocze, Gampopa, Guru Rinpocze, Khandro Rinpocze, Khenpo Tsultrim Gjamtso Rinpocze, Milarepa, Naropa, Njoszul Khenpo Rinpocze, Padampa Sangdzie, Patrul Rinpocze, Sakja Pandita, Sakjong Mipham Rinpocze, Sogjal Rinpocze, Szeczen Dzialtsab Rinpocze, Śabkar Tsogdruk Rangdrol, Tarthang Tulku Rinpocze, Thinlej Norbu Rinpocze, Tulku Urdzien Rinpocze, XIV Dalajlama Tenzin Gjatso i inni.

Profesor Reginald A. Ray jest nauczycielem akademickim w amerykańskim Naropa University w Boulder w stanie Kolorado oraz przewodniczącym i duchowym opiekunem fundacji Dharma Ocean, która zajmuje się propagowaniem nauk Czogjama Trungpy. Jest także autorem wielu książek związanych z tematyką buddyjską.

» "Podróż do wnętrza siebie" - recenzja książki na blogu KRYTYKAT.
» Spis treści książki "Mądrość Mistrzów" (PDF).
» Fragment książki "Mądrość Mistrzów" (PDF).
» Dilgo Khjentse Rinpocze, "Trzy etapy urzeczywistniania natury buddy" - fragment książki na portalu "CyberSangha".
» Dilgo Khjentse Rinpocze, "Przywiązanie do przyjemnych okoliczności" - fragment książki na portalu "CyberSangha".
» XIV Dalajlama Tenzin Gjatso, "Prosta religia" - fragment książki na portalu "CyberSangha".Patronat medialny
» Portal Buddyjski "CyberSangha"
» Buddyjski Serwis Informacyjny "Buddyzm Media"
» Portal "e-Budda.pl"
» Forum "e-Budda.pl"


Informacje dodatkowe

Tytuł Mądrość Mistrzów
Podtytuł Wybór nauk mistrzów buddyzmu tybetańskiego
Autor red. Reginald A. Ray
ISBN 978-83-937712-1-9
Wydawca Rogaty Budda
Tłumaczenie Eliza Vaidyan
Format A5
Stron 112
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 15-01-2014


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.