OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Altruizm - PRZEDSPRZEDAŻ

Siła życzliwości


Matthieu Ricard


Dostępność: W magazynie

Cena: 108,00 zł
LUB


Krótki opis

W niniejszym dziele z wielką erudycją pokazuje krok po kroku, że altruizm nie jest ani utopią, ani pobożnym życzeniem, ale koniecznością, nawet pilną, i że stanowi on odpowiedź na współczesne problemy w coraz liczniejszych dziedzinach życia. Prowadząc nas na pogranicza filozofii, psychologii, neurologii, ekonomii i ekologii, książka ta podsumowuje wiele lat badań, spotkań, doświadczeń, obserwacji i refleksji. Jest klarowna, ale i optymistyczna, równie pasjonująca, jak i przekonująca.

Matthieu Ricard - ALTRUIZM - Siła życzliwości

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Matthieu Ricard - ALTRUIZM - Siła życzliwości
  • Matthieu Ricard - ALTRUIZM - Siła życzliwości
  • Matthieu Ricard - ALTRUIZM - Siła życzliwości
  • Matthieu Ricard - ALTRUIZM - Siła życzliwości

Szczegóły

UWAGA - książka w przedsprzedaży


Najnowsza książka Matthieu Ricarda "Altruizm - siła życzliwości" została już przetłumaczona na język polski. To ponad 700-stronicowe opus magnum znanego z wielkiej erudycji autora. Fundacja Rogaty Budda potrzebuje około 20 tys. zł na zakup licencji do publikacji oraz druk tego tytułu. Postanowiliśmy zorganizować przedsprzedaż książki, aby w ten sposób zebrać fundusze potrzebne do jej wydania.

Planujemy wydać książkę najpóźniej do końca roku 2018 - wtedy też rozpoczniemy jej wysyłkę do osób, które zdecydowały się wesprzeć wydanie "Altruizmu" w formie przedsprzedaży. Do każdego egzemplarza zakupionego w ten sposób dołączymy również książkę-niespodziankę.

UWAGA: prosimy nie zamawiać tej książki razem z pozostałymi tytułami, które są dostępne na bieżąco w naszej księgarni.


Już teraz udostępniamy Wam fragment książki, abyście mogli poznać przedsmak tego wyjątkowego dzieła:
» Spis treści oraz fragment książki Matthieu Ricarda "Altruizm. Siła życzliwości" (PDF).


Do 2.06.2017 - zebraliśmy 158 zł, czyli 1% z 20 000 zł
Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Matthieu Ricard to geniusz naszych czasów, wyjątkowy przykład zespolenia naukowej błyskotliwości z sercem świętego.

- DANIEL GOLEMAN, psycholog i autor Inteligencji emocjonalnejAltruizm jest tym, czego potrzebujemy, aby nieść nadzieję przytłoczonym przemocą, wojnami, egoizmem i korupcją świata.

- JANE GOODALL, antropolożka i Posłanniczka Pokoju ONZCelem życia jest poczucie pełni, któremu towarzyszy miłość do każdej istoty, a nie ograniczona, jednostkowa miłość wpajana nam ciągle przez społeczeństwo. Prawdziwe szczęście pochodzi z esencjonalnego dobra, z głębokiego pragnienia, by każdy znalazł sens swego życia. Ta miłość jest zawsze dostępna, pozbawiona wyrachowania i ostentacji. Jest to niezmienna prostota dobrego serca.

- MATTHIEU RICARDKarmieni obrazami przemocy, konfrontowani ze światem pogrążonym w kryzysie, w którym zdają się rządzić głównie cynizm i indywidualizm, nie wyobrażamy sobie, jak potężna siła tkwi w życzliwości. Jest to moc pozytywnej przemiany, w ramach której przyjęcie prawdziwie altruistycznej postawy może dokonać się nie tylko w naszym życiu osobistym, ale i w całym społeczeństwie. Matthieu Ricard od ponad czterdziestu lat jest buddyjskim mnichem i każdego dnia spotyka się z niezwykłą siłą altruizmu. W niniejszym dziele z wielką erudycją pokazuje krok po kroku, że altruizm nie jest ani utopią, ani pobożnym życzeniem, ale koniecznością, nawet pilną, i że stanowi on odpowiedź na współczesne problemy w coraz liczniejszych dziedzinach życia. Prowadząc nas na pogranicza filozofii, psychologii, neurologii, ekonomii i ekologii, książka ta podsumowuje wiele lat badań, spotkań, doświadczeń, obserwacji i refleksji. Jest klarowna, ale i optymistyczna, równie pasjonująca, jak i przekonująca.

Matthieu Ricard, dobrze zapowiadający się genetyk z zespołu noblisty François Jacoba, ponad czterdzieści lat temu porzucił karierę naukowca i wybrał buddyzm jako swoją życiową drogę. Tłumacz Dalajlamy dziś jest jednym ze światowych specjalistów rozpoznawanym w wielu krajach. Mieszka w klasztorze Szeczen w Nepalu, gdzie angażuje się w projekty humanitarne stowarzyszenia Karuna-Shechen, dba o zachowanie dziedzictwa kultury tybetańskiej i poświęca się życiu kontemplacyjnemu. W Polsce ukazały się następujące książki, których jest autorem lub współautorem: Mnich i filozof, Nieskończoność w jednej dłoni, W obronie szczęścia, Sztuka medytacji.

» Spis treści oraz fragment książki Matthieu Ricarda "Altruizm. Siła życzliwości" (PDF).


Patronat medialny
» Portal Buddyjski "CyberSangha"
» Buddyjski Serwis Informacyjny "Buddyzm Media"Informacje dodatkowe

Tytuł Altruizm
Podtytuł Siła życzliwości
Autor Matthieu Ricard
ISBN
Wydawca Rogaty Budda
Tłumaczenie Dorota Bury
Format B5
Stron 800
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 31-12-2018


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.