OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Obecność Mistrzów

Nauki mistrzów buddyzmu tybetańskiego


red. Reginald A. Ray


Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 38,00 zł

Cena promocyjna: 25,00 zł

LUB


Krótki opis

Obszerny zbiór wskazówek do medytacji i rozwoju duchowego, udzielonych przez tybetańskich lamów głównie ze szkół njingma i kagju. Prezentacja wszystkich poziomów ścieżki buddyzmu tybetańskiego: hinajany, mahajany i wadżrajany.

Obecność Mistrzów - red. Reginald A. Ray

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Obecność Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Obecność Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Obecność Mistrzów - red. Reginald A. Ray
  • Obecność Mistrzów - red. Reginald A. Ray

Szczegóły

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówieniaŹródłem wszelkich zjawisk jest natura umysłu.
Pusta, świetlista, wszechobejmująca i bezkresna jak niebo.

- Dilgo Khjentse Rinpocze


WYZWALAJĄC SIĘ Z NIEWOLI POZORÓW

W samym środku zimy lód ścina jeziora i rzeki, a zamarznięta woda może udźwignąć ciężar ludzi, zwierząt i pojazdów. Wraz z nadejściem wiosny ziemia i woda ogrzewają się, a lody topnieją. Co wtedy pozostaje z wytrzymałości lodu? Woda jest płynna i miękka, zaś lód twardy i kruchy, więc nie możemy powiedzieć, że woda i lód są tym samym. Jednakże nie możemy również powiedzieć, że są od siebie różne, ponieważ lód to woda w zestalonej formie, a woda to stopniały lód. Tak samo jest z naszym postrzeganiem świata. Przywiązanie do idei, że zjawiska są prawdziwe, cierpienie z powodu pragnień i niechęci, a także przyjemność i ból, zysk i strata, sława i zapomnienie, pochwała i nagana – to wszystko sprawia, że umysł staje się sztywny. Zatem jedyne, co możemy zrobić, to roztopić lód koncepcji, zmieniając go w wartki nurt wewnętrznej wolności.

- Dilgo Khjentse Rinpocze


Niniejsza praca jest zbiorem wskazówek do medytacji i rozwoju duchowego, udzielonych przez tybetańskich lamów głównie ze szkół njingma i kagju. Prezentacja wszystkich poziomów ścieżki buddyzmu tybetańskiego: hinajany, mahajany i wadżrajany. Cytowani tu nauczyciele należą zarówno do starszego pokolenia, wykształconego jeszcze w wolnym Tybecie, którzy byli częścią pierwszej fali tybetańskich uchodźców na przełomie lat 50. i 60. XX wieku, jak też reprezentują drugą, a nawet trzecią generację buddyjskich mistrzów, wychowanych już w społecznościach uchodźców tybetańskich na całym świecie. Autorami nauk są mi.n.:
Czagdud Tulku Rinpocze, Czieki Njima Rinpocze, Czogjam Trungpa Rinpocze, Dilgo Khjentse Rinpocze, Dudziom Rinpocze, Dzigar Kongtrul Rinpocze, Dzongsar Khjentse Rinpocze, Kalu Rinpocze, Khandro Rinpocze, Njoszul Khenpo Rinpocze, Sakjong Mipham Rinpocze, Tulku Urdzien Rinpocze i inni.

Profesor Reginald A. Ray jest nauczycielem akademickim w amerykańskim Naropa University w Boulder w stanie Kolorado oraz przewodniczącym i duchowym opiekunem fundacji Dharma Ocean, która zajmuje się propagowaniem nauk Czogjama Trungpy. Jest także autorem wielu książek związanych z tematyką buddyjską.

» Spis treści książki "Obecność Mistrzów" (PDF).
» Fragment książki "Obecność Mistrzów" - Siedem Wersów Wadżry (PDF).Patronat medialny
» Portal Buddyjski "CyberSangha"
» Buddyjski Serwis Informacyjny "Buddyzm Media"
» Portal "e-Budda.pl"
» Forum "e-Budda.pl"


Informacje dodatkowe

Tytuł Obecność Mistrzów
Podtytuł Nauki mistrzów buddyzmu tybetańskiego
Autor red. Reginald A. Ray
ISBN 978-83-937712-3-3
Wydawca Rogaty Budda
Tłumaczenie Agnieszka Bałazy
Format A5
Stron 228
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 22-10-2014


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.