OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

O nas

Celem Wydawnictwa ROGATY BUDDA jest zaprezentowanie polskiemu czytelnikowi wartościowych lektur związanych z buddyzmem. Mamy nadzieję, że nasze wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu buddyjskiego portalu "CyberSangha" przyczyni się do doboru tytułów atrakcyjnych z czytelniczego punktu widzenia i wydawane przez nas książki będą dla Was nie tylko źródłem rzetelnej wiedzy o buddyzmie, lecz także inspiracji w codziennym życiu oraz indywidualnej praktyce medytacyjnej.

Teksty, które znajdziecie w publikowanych przez nas książkach to przedsmak tego, czym naprawdę jest buddyzm: sposobem na rozpoznanie w sobie samym, a także w całej otaczającej rzeczywistości, doskonałej natury umysłu - stanu buddy. Nie ograniczamy się do prezentowania jednej buddyjskiej tradycji, lecz staramy się przedstawiać różne szkoły i nurty obecne we współczesnym buddyzmie.

Mamy nadzieję, że lektura proponowanych przez nas książek sprawi, iż nie będziecie postrzegać nauk Buddy jedynie w kategoriach egzotycznej ciekawostki. Biorąc pod uwagę ich różnorodność, wynikającą z rozmaitych ludzkich potrzeb i aspiracji, sądzimy, że każdy może odnaleźć w nich coś praktycznego i pożytecznego dla siebie. Coś, co sprawi, że Wasze życie stanie się jeszcze lepsze na poziomie codziennego funkcjonowania, a oprócz tego nabierze większego znaczenia w jego głębszej, duchowej sferze.

Dzięki Waszym zamówieniom możemy przyspieszać wydawanie kolejnych książek. Tak więc jeśli oczekujecie kolejnych, nie zwlekajcie z kupnem tych, które są już dostępne w naszym katalogu. Serdecznie zapraszamy!

FUNDACJA ROGATY BUDDA

PO BOX 2265
45-265 Opole 15

Nr rachunku bankowego:
Bank: Idea Bank
Nr rachunku: 30 1950 0001 2006 5232 7070 0002

KRS: 0000551995
NIP: 754 309 21 68
REGON: 361 179 150

Kontakt:
e-mail: info@rogaty-budda.pl


Wydawnictwo Rogaty Budda

Buddyzm - CyberSangha

Buddyzm

Nauki Buddy przeniknęły do naszego kręgu kulturowego i zadomowiły się już na tyle mocno, że zaczynają odgrywać coraz większą rolę w życiu współczesnego człowieka. Czym więc jest buddyzm, na czym polega jego uniwersalna wartość? Buddyzm jest pozbawionym dogmatów, spójnym, wolnym od pojęcia osobowego Boga-Stwórcy systemem nastawionym na duchowy rozwój człowieka. Głównym celem praktykowania buddyjskich metod jest oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji, rozpuszczenie egoizmu oraz rozwinięcie wszechobejmującego współczucia, intuicyjnej mądrości i absolutnej wolności, co prowadzi do doświadczenia nieuwarunkowanej radości i szczęścia.

Pogromca Śmierci - Yamantaka Vajrabhairava - Jamantaka

Kim jest Rogaty Budda?

Nie tylko względy humorystyczne (o czym będzie na końcu) przemawiają za taką właśnie nazwą naszego wydawnictwa. Budda Mądrości (sanskr. मञ्जुश्री - Mandziuśri) posiada aspekt w formie Pogromcy Śmierci (sanskr. यमान्तक - Jamantaka), którego przedstawia się w groźnej pozie, a jednym z jego atrybutów są właśnie rogi symbolizujące tutaj urzeczywistnienie nierozdzielności prawdy względnej i ostatecznej (Doktryna Dwóch Prawd). Pogromca Śmierci reprezentuje zwycięstwo nad przemijalnością oraz moc rozpoznania iluzorycznej natury nietrwałych zjawisk.
Uważa się, że emanacjami Buddy Mądrości było trzech wielkich mistrzów buddyzmu tybetańskiego związanych z rime, ruchem bezstronnej odnowy nauk i przekazów, jaka miała miejsce w XIX wieku we Wschodnim Tybecie: Khjentse Rinpocze (szkoła sakja), Kongtrul Rinpocze (szkoła kagju) i Mipham Rinpocze (szkoła njingma). Działalność naszego wydawnictwa rozpoczęliśmy 8 czerwca 2013 r., w dniu parinirwany Miphama Rinpocze.

Celtycki Rogaty Bóg - Cernunnos

Nazwa i logotyp wydawnictwa nawiązują także do archetypu Rogatego Boga obecnego w dawnych kulturach indoeuropejskich, np. indyjski bóg Paszupati, grecko-rzymski Faun, czy celtycki Cernunnos, którzy byli przedstawiani jako męskie postaci z rogami, czasami siedzące w pozycji medytacyjnej. Archetyp ten symbolizuje element męski, energię solarną, mądrość, ale jednocześnie bezpośredni związek ze światem natury, witalność i radość życia, a także ochronę i pośrednictwo pomiędzy wewnętrznym doświadczającym a zewnętrzną rzeczywistością. W wyniku bezwzględnej rywalizacji w "walce o dusze", archetyp Rogatego Boga został w średniowiecznej Europie zdemonizowany i niesłusznie utożsamiony z judeochrześcijańskim diabłem. Nawiązując do niego pragniemy wyrazić nasz szacunek dla tych dawnych europejskich duchowych tradycji, które cechowała głęboka tolerancja i ekologiczna harmonia człowieka ze światem przyrody.

Rogaty Dalajlama ;)

Być może to właśnie "rogatego buddę", czyli Jamantakę miał na myśli redaktor Wojciech Cejrowski twierdząc, jakoby "Dalajlama codziennie modli się do Lucyfera"? W tym miejscu piekielnie gorąco pozdrawiamy pana Cejrowskiego i serdecznie dziękujemy mu za mimowolne medialne wsparcie naszego wydawnictwa :-)Statut Fundacji Rogaty Budda
Sprawozdanie merytoryczne z działalności fundacji 2015
Sprawozdanie merytoryczne z działalności fundacji 2016