OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Lot Garudy

Zbiór pieśni w tradycji dzogczien wyjaśniających medytację tregczio


Śabkar Tsogdruk Rangdrol


Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 32,00 zł

Cena promocyjna: 11,00 zł

LUB


Krótki opis

Zebrany, przetłumaczony z tybetańskiego i opatrzony obszernym wstępem autorstwa Keitha Dowmana wyśmienity wybór pieśni oświecenia skomponowanych przez Śabkara, niekonwencjonalnego praktykującego Wielką Doskonałość (dzogczen), którego XIV Dalajlama określił słowami: "Wielu postrzega go, jako drugiego po Milarepie największego jogina, który urzeczywistnił oświecenie w jednym życiu. Jest źródłem inspiracji nie tylko dla praktykujących buddystów, ale także dla każdego czytelnika.".

Lot Garudy - Śabkar

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Lot Garudy - Śabkar
  • Lot Garudy - Śabkar
  • Lot Garudy - Śabkar

Szczegóły

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Zebrany, przetłumaczony z tybetańskiego i opatrzony obszernym wstępem autorstwa Keitha Dowmana (autor m.in. biografii szalonego jogina Drukpy Kunleja) wyśmienity wybór pieśni oświecenia skomponowanych przez Śabkara, niekonwencjonalnego praktykującego Wielką Doskonałość (dzogczen), którego XIV Dalajlama określił słowami: "Wielu postrzega go, jako drugiego po Milarepie największego jogina, który urzeczywistnił oświecenie w jednym życiu. Jest źródłem inspiracji nie tylko dla praktykujących buddystów, ale także dla każdego czytelnika.".

Lama Śabkar (1781-1851) był potomkiem nomadów. Urodził się na dalekim północnym zachodzie etnicznego Tybetu. Jego plemienna społeczność była demokratyczna i egalitarna. Wspaniała historia jego życia ukazuje prostotę żebraka, wielkoduszność mędrca bez odrobiny pretensji czy pozy, oraz poczucie humoru i współczucie człowieka zapoznanego z trudami życia w szkole przetrwania. Nie mając za sobą znakomitej edukacji klasztornej, tym niemniej był uczonym, ale takim, który pisał z doświadczenia, bezpośrednio z serca. Żył, tak jak pisał i nauczał. Wolny od politycznych i społecznych uprzedzeń, wierny duchowi Dharmy, nie miał czasu na angażowanie się w sekciarskie podziały i dlatego przyjmował inicjacje i wyjasnienia nie tylko od lamów njingmapy, ale także od nauczycieli z każdej innej szkoły. Ten bezstronny etos stał się podstawą wielkiego odrodzenia, jakie miało miejsce we wschodnim Tybecie w XIX wieku. Śabkar zapowiadał pojawienie się wielkiego Khjentse Wangpo (1820-1892), Dziamgona Kongtrula Lodro Taje (1813-1899), Patrula Rinpocze (1808-1887) i Miphama Dziamjanga Gjatso (1846-1912), będących najwybitniejszymi postaciami w pełnym rozkwicie renesansu we wschodnim Tybecie.

Zobacz fragment książki »


Informacje dodatkowe

Tytuł Lot Garudy
Podtytuł Zbiór pieśni w tradycji dzogczien wyjaśniających medytację tregczio
Autor Śabkar Tsogdruk Rangdrol
ISBN 9788393457502
Wydawca Advaita Press
Tłumaczenie Jacek Sieradzan
Format A5
Stron 160
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 16-02-2012


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.