OM MANI PEME HUNG

0 prod. w koszyku
kwota: 0,00 zł

O nas     Nasze książki     Zapowiedzi wydawnicze     Regulamin     Kontakt

Togden Śakja Śri

Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina


Katok Situ Czoki Gjaco


Dostępność: W magazynie

Normalna cena: 65,00 zł

Cena promocyjna: 48,00 zł

LUB


Krótki opis

Niniejszy namthar, tradycyjna tybetańska biografia, wprowadza czytelnika w nadzwyczajny świat urzeczywistnionego jogina. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach z życia cieszącego się wielkim szacunkiem Togdena z Drugu (1853-1919). Kronikarska relacja lśni opisami porywających faktów i cudownych wydarzeń, jak również wnikliwymi spostrzeżeniami zawartymi w korespondencji Togdena z niektórymi największymi mistrzami jego czasów. Książka rozpoczyna się od głębokich i przystępnych instrukcji Śakja Śri pod tytułem "Otwarcie bramy wyzwolenia" oraz jego wybranych pieśni urzeczywistnienia, przenikliwych strof, stanowiących nauki same w sobie.

Togden Śakja Śri - życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina

Kliknij na obrazek aby obejrzeć pełną wersję

Zmniejsz
Powiększ

Więcej widoków

  • Togden Śakja Śri - życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina
  • Togden Śakja Śri - życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina

SzczegółyDo każdego zakupionego egzemplarza tej książki dodajemy bezpłatnie "Lot Garudy" Śabkara

Promocja - MAGNES z cytatem do każdego zamówienia

Niniejszy namthar, tradycyjna tybetańska biografia, wprowadza czytelnika w nadzwyczajny świat urzeczywistnionego jogina. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach z życia cieszącego się wielkim szacunkiem Togdena z Drugu (1853-1919). Jest to portret cenny również z tego względu, że ukazuje nam świat, który odszedł w przeszłość.

Kronikarska relacja lśni opisami porywających faktów i cudownych wydarzeń, jak również wnikliwymi spostrzeżeniami zawartymi w korespondencji Togdena z niektórymi największymi mistrzami jego czasów. Książka rozpoczyna się od głębokich i przystępnych instrukcji Śakja Śri pod tytułem "Otwarcie bramy wyzwolenia" oraz jego wybranych pieśni urzeczywistnienia, przenikliwych strof, stanowiących nauki same w sobie. W załącznikach tłumacz opisuje życie, pracę i osiągnięcia mistrza w dodatkowym, poglądowym kontekście.

Tekst zawiera również przedmowę Czogjala Namkhaia Norbu, a także słowo wstępne Seja Rinpocze, dzierżyciela linii przekazu Śakja Śri i jego prawnuka.

Dzięki kompetentnemu i pełnemu wdzięku tłumaczeniu z języka tybetańskiego niniejsza pozycja obficie wynagrodzi czytelnikowi czas poświęcony lekturze, dając mu poczucie, że rzeczywiście spotkał Mistrza i odniósł z tego bezpośrednią korzyść.

O AUTORZE:
III Katok Situ Czoki Gjaco (1880-1925) urodziłsię w Dilgo we wschodnim Tybecie. Ze względu na ogromną wiedzę na temat sutr, tantr i innych zagadnień zyskał tytuł Situ Pandita. Pobierał nauki u ponad osiemdziesięciu mistyrzów wszystkich szkół, między innymi u Dziamjanga Khjence Łangpo, który był jego wujem.

Odznaczał się całkowicie niesekciarskim podejściem do nauk. Był autorem wielu oryginalnych dzieł, a także odegrał ważną rolę w założeniu wielu klasztornych instytucji akademickich.

W swoim stosunkowo krótkim życiu wykształcił tysiące uczniów, w tym wielu wybitnych lamów tamtych czasów. Czoki Gjaco, osiągnąwszy zgodnie ze świadectwem Khjence Łangpo zrozumienei ostatecznego znaczenia wszystkich nauk, odbył wiele podróży do najważniejszych świętych miejsc w różnych regionach Tybetu, gdzie odkrył stare, unikatowe manuskrypty, gromadząc w ten sposób obszerną kolekcję nauk wszystkich tradycji. Ów drogocenny zbiór tekstów, który przetrwał chińską rewolucję kulturalną, do dziś dostarcza nieocenionych okazji do badań i odkrywania ukrytych skarbów duchowej wiedzy.


Informacje dodatkowe

Tytuł Togden Śakja Śri
Podtytuł Życie i wyzwolenie tybetańskiego jogina
Autor Katok Situ Czoki Gjaco
ISBN 978-83-948308-0-9
Wydawca Wydawnictwo Shakya
Tłumaczenie Roman Skrzypczak i Robert Sudoł
Format 145x210 mm
Stron 308
Oprawa miękka
Wydanie 1
Data wydania 08-05-2017


Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.